Rozmyślania około-totaliztyczne
RSS
sobota, 04 marca 2006
#1. Różne gatunki ludzi

Wreszcie mam trochę ochoty na pisanie, więc może podzielę się swoimi przemyśleniami na ciekawy wg mnie temat. Jeszcze przed przeczytaniem prac Doktora zauważyłem bowiem, że ludzie różnią się od siebie nie tylko wyglądem fizycznym, ale i osobowością. I to nawet tak znacznie, że można wręcz mówić o różnych gatunkach (rasach) psychicznych, tak jak rozróżnia się białych, czarnych i azjatów.

Na Ziemi dominują wg mnie dwa główne rodzaje osobowości:

1) Pierwszy - bardzo inteligentni, przebiegli i sprytni, ambitni. Uważają sami siebie za "koronę stworzenia" i ósmy cud świata. Inni ludzie są dla nich czymś gorszym, no chyba że trafią na kogoś ze swego gatunku. To oni właśnie zajmują wszystkie kluczowe pozycje w państwie i społeczeństwie - polityce, prawodawstwie, biznesie i finansach itp. Dzięki swojej władzy ustalają takie zasady "gry" w społeczeństwie, które są korzystne dla nich samych i utwierdzają ich bezwzględną dominację nad tą drugą słabszą rasą.

Ich charakterystyczną cechą jest brak moralności. Dla osiągnięcia swych celów gotowi posłużyć się każdą metodą, niezależnie od tego ile szkód i cierpień przyniesie ona innym. Niejako dla zamaskowania tego przykładają oni bardzo dużo uwagi do wyglądu zewnętrznego - drogi i elegancki garnitur, nienaganna fryzura itp.

2) Drugi gatunek to zwykli, przeciętni ludzie. W naszym społeczeństwie zajmują oni zazwyczaj tylko podrzędne role i kierowani są przez tych z pierwszej grupy. W tej grupie znaleźć można także czasami inteligentne osoby (choć nie tak wielu jak w pierwszej), ale przegrywają oni w rywalizacji z uwagi na nieuczciwe zasady gry, ustalone przecież przez tych pierwszych. W ich życiu dużą rolę gra moralność i troska o niesprawianie przykrości bliźniemu.

-
Wymienione wyżej cechy obydwu grup powodują zupełnie odmienne oczekiwania i pomysły na ukształtowanie otaczającej rzeczywistości:

a) Pierwsza grupa jest zwolennikiem prawa stanowionego (rzymskiego), druga zaś chciałaby opartego na moralności prawa naturalnego.

b) Ci pierwsi uważają siebie za coś lepszego, więc chcieliby hierarchicznego ustroju społecznego, drugim zaś najbardziej odpowiada oparty na równości wszystkich ludzi socjalizm.

-
Nie potrafię na dzień dzisiejszy określić, co jest (było) przyczyną tej niejednolitości ludzkiej populacji. Być może jedni (ci pierwsi) są bardziej podatni na wpływy kosmiczne (demoniczne) i są przez nie cały czas manipulowani, zatracając przez to swoje ludzkie oblicze? A może dawno temu Ziemia zasiedlona została przez kilka różnych ras kosmicznych o różnym rodowodzie, które wcieliły się w takie samo ludzkie ciało?

--
Niech żyje i zwycięża totalizm!

23:25, totalizta
Link Komentarze (3) »
1 , 2